Produkt Cena Ilość Łącznie

Podsumowanie koszyka

Kwota 0.00 
Łącznie 0.00 
RAZEM: 0.00 
logo.png
wróc

28.10.2015, dodał ELLA

Co po depilacji?

Czy depilacja podrażnia skórę?

Depilacja w przeciwieństwie do golenia polega nie tylko na usunięciu łodygi, ale również brodawki włosa zaopatrzonej w naczynia krwionośne oraz nerwy (tzw. cebulka), gdyż tylko taka procedura zapewnia trwałe usunięcie owłosienia. W konsekwencji stosując niemal każdą z metod delipacyjnych – od laserowych, przez chemiczne, aż po woskowanie czy cukrowanie – naruszamy strukturę naskórka, co może prowadzić do podrażnień. Ich nasilenie będzie zależało od wybranej metody usuwania owłosienia oraz naszej naturalnej skłonności do podrażnień. ELLA poleca cukrowanie, gdyż ze względu na naturalny skład pasty (cukier, woda, cytryna) oraz technikę wykonywania depilacji prawdopodobieństwo wystąpienia mikrourazów skóry czy reakcji alergicznych znacząco maleje.

Po zabiegu cukrowania w depilowanym obszarze może pojawić się podrażnienie w postaci małych, czerwonych punktów. Z reguły znikają one jednak w ciągu kilku godzin. Jest to normalna reakcja na usunięcie włosów wraz z ich cebulkami, które pozostawiają po sobie rozszerzone pory mieszka włosowego. Im częściej jest wykonywana depilacja cukrowa, tym delikatniejsze występujące podrażnienie.

Mięta naturalnie!

Cukrowanie jest jednym z najbardziej przyjaznych skórze rodzajów skutecznego i profesjonalnego usuwania owłosienia, mimo to należy pamiętać, iż pozostawia depilowaną strefę bardziej wrażliwą. Dlatego pielęgnację środkami, które zawierają chemiczne komponenty należy rozpocząć dopiero w 24 godziny po zabiegu. Zaraz po depilacji można ochłodzić wydepilowaną skórę specjalnie przygotowanymi w tym celu kosmetykami, pamiętając o tym, by sprawdzić ich skład. Naturalnie chłodzącymi oraz leczącymi substancjami są olejki oraz preparaty z mięty, aloesu czy drzewa herbacianego i to ich obecności powinniśmy się spodziewać na etykiecie.

ELLA poleca swój nawilżająco-łagodzący żel, który poprawia stan skóry natychmiast po depilacji, w szczególności po usunięciu owłosienia w obszarze bikini oraz pach, które należą do najbardziej wrażliwych stref ludzkiego ciała. Naturalne substancje – mięta oraz olejek z drzewa herbacianego – chłodzą oraz przyspieszają gojenie się powstałych mikro-podrażnień. Konsystencja żelu gwarantuje natomiast szybkie wchłanianie, nie brudząc odzieży. Żel jest dostępny zarówno w linii produktów ELLA przeznaczonych dla salonów kosmetycznych (500ml), jak i domowej pilęgnacji „home care”. Jest to doskonałe rozwiązanie rónież dla tych wszystkich, którzy wybrali inny rodzaj depilacji niż cukrowanie, a są spragnieni naturalnej ochłody po zabiegu.

Czego po depilacji nie wolno?

Przez dobę od wykonania depilacji odradza się:

  • wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych czy wizytę w solarium
  • kąpieli w basenie z chlorowaną wodą czy w słonym morzu
  • używania dezodorantów zawierających alkohol.

Dlatego jeśli jedziesz na wakacje, zaplanuj odpowiednio wcześniej wykonanie zabiegu, wliczając czas potrzebny na odpoczynek dla skóry oraz zaopatrz się w łagodzące, naturalne kosmetyki, które przyniosą ulgę, nie powodując efektów ubocznych jak pieczenie czy natężenie podrażnienia.

Po depilacji warto też pamiętać o zachowaniu podstawowej higieny, gdyż naruszony naskórek jest podatny na wniknięcie bakterii. Jeśli jednak będziemy przestrzegać kilku prostych zasad, możemy spodziewać się, że skóra wróci do poziomy równowagi w przeciągu 24 godzin od zabiegu.

Co po cukrze? Mięta naturalnie!

 

Udostępnij

Podobne wpisy

Cukrowanie - Poznań i Szczecin
9 czerwca 2017

Depilacja cukrowa: Poznań i Szczecin

Co to jest depilacja cukrowa? Profesjonalny zabieg cukrowania czy inaczej depilacja pastą cukrową to metoda usuwania owłosienia przez wyszkolone su...