Produkt Cena Ilość Łącznie

Podsumowanie koszyka

Kwota 0.00 
Łącznie 0.00 
RAZEM: 0.00 
logo.png
wróc

09.06.2017, dodał ELLA

Depilacja cukrowa: Poznań i Szczecin

Cukrowanie - Poznań i Szczecin

Co to jest depilacja cukrowa?

Profesjonalny zabieg cukrowania czy inaczej depilacja pastą cukrową to metoda usuwania owłosienia przez wyszkolone sugarystki za pomocą specjalnej, w pełni naturalnej pasty kosmetycznej przygotowanej na bazie wody, cukru oraz cytryny. Pasta jest nakładana na ciało oraz zrywana – zawsze z włosem, co zmniejsza prawdopodobieństwo występienia podrażenienia czy wrastania włosków (wrastaniu zapobiega również fakt, iż cukrowanie jest rodzajem naturalnego peelingu dla skóry). Sugarystki wykonują tylko ten jeden rodzaj zabiegów, mają więc ogromne doświadczenie oraz sprawność, która przekłada się na skuteczność depilacji: czas trwania procedury, dokładność oraz stosunkowo niewielki dyskomfort w trakcie usuwania włosków. W przeciwieństwie do wosku pasta nie musi być rozgrzewana do wysokich temperatur, wystarczy jedynie ją podgrzać, by uzyskać optymalny efekt. Nadaje się więc dla osób wrażliwych na ciepło, alergików czy dla cery naczynkowej.

Tradycja

Już dawno minęły czasy, gdy slogan „tradycyjna receptura” był  gwarantem jakości, szczególnie, że dość często pojawia się on obecnie na opakowaniach różnych produktów. Jaka jest więc tradycja samego cukrowania? I co znaczy, iż receptura past cukrowych ELLA jest rodzinnym sekretem? Depilację pastą cukrową przeprowadzano już 2000 lat temu (!). Była to najpopularniejsza metoda usuwania owłosienia na Bliskim Wschodzie. W latach 80tych XX wieku przywędrowała do USA wraz z emigrantkami z tego regionu, by potem stopniowo podbijać Europę.

Od samego początku pasta składała się wyłącznie z naturalnych i prostych składników, takich jak cukier oraz sok z cytryny, czasem dodawane były ziołowe wyciągi. Trudnością w przygotowaniu pasty jest sposób jej gotowania, bo pasta musi nabrać odpowiedniej konsystencji oraz barwy. Tradycyjnie umiejętność tę przekazywały sobie bliskowschodnie kobiety z pokolenia na pokolenie. Podobnie rzecz się miała z recepturą, o której skuteczności nie decudują same składniki, ale ich proporcje. Jak ta wiedza trafiła w ręce Polki? Przez miłość. Emilię Chromicz, pomysłodawczynię marki ELLA wszystkiego nauczyła teściowa… z Bliskiego Wschodu.

Nowoczesność

Tradycyjne sposoby gotowania pasty okazały się jednak dość uciążliwe i przede wszystkim bardzo pracochłonne w kontekście współczesnych realiów zachodniego tempa życia. Dlatego pojawiło się pytanie o to, czy dałoby się tę wielopokoleniową mądrość zapakować w mniejsze porcje i bezpiecznie zamknąć w opakowaniu? Tak, by kobiety mogły cieszyć się dobrodziejstwem tradycji? Bo w cukrowaniu można się zakochać – włoski odrastają dużo wolniej niż po goleniu, są do tego słabsze, nie wrastają, podrażenienie szybko znika, a zabieg jest zdecydowanie mniej bolesny od popularnego woskowania.

Tutaj wkroczyła nowoczesność oraz współczesna wiedza kosmetologiczna. Bo okazało się, że można to zrobić i to bez straty dla produktu, dodatkowo na wiele sposbów i do wielu zastosowań. ELLA stworzyła kolekcję past do użytku na ciepło i na zimno przez profesjonalistów, a więc w gabinetach kosmetologicznych oraz studiach depilacji.

Depilacja cukrowa Poznań – depilacja cukrowa Szczecin

ELLA przygotowała produkty dla profesjonalistów, bo o jakości wykonanej depilacji przesądza oczywiście rodzaj pasty, ale również sposób wykonania zabiegu (!). Konieczna jest zwyczajnie wprawa i doświadczeniem, by zminimalizować uczucie dyskomfortu czy nie urywać włosków miast wyciągać je z cebulkami. To dlatego ELLA szkoli kosmetolożki, tworząc sieć gabinetów partnerskich oraz otwiera własne studia depilacji pełne wykwalifikowanych sugarystek.

Na mapie Polski są na razie dwa miasta, w którch znajdziesz profesjonalne studio depilacji cukrem bez umawiania się ELLA, ale to dopiero początek! Bo co łączy Poznań i Szczecin? Cukrowanie!

Depilacja cukrowa Poznań

  • Podgórna 1, Poznań – Stare Miasto, tel. 61 42 41 05 
  • Godziny otwarcia: Pon-Pt  10:00 – 21:00, Sob-Niedz: 10:00 – 18:00
  • Cennik oraz więcej informacji na stronie studia: www.ellastudio.pl

Depilacja cukrowa Szczecin

Szczecińskie studio depilacji zostało otwarte w lecie 2015 roku. Był to pierwszy gabinet tego typu w Polsce, w którym można było skorzystać z usług bez uprzedniego umawiania się. Pomysł tak przypadł do gustu Szczecinianom, że wszystkie studia będą organizowane wedle tej zasady: przychodzenia wtedy, gdy jest potrzeba oraz gdy najdogodniej to właśnie nam pasuje wizyta. Żadnych rezerwacji i czekania na termin! Co więcej depilacja cukrowa stała się popularna nie tylko wśród pań:

Szczeciński adres:

  • Kaszubska 17/2 wejście od Bogurodzicy, 70-402 Szczecin, tel. 91 43 44 733
  • Godziny otwarcia: Pon-Pt  10:00 – 21:00, Sob-Niedz: 10:00 – 16:00
  • Cennik oraz więcej informacji na stronie studia: www.ellastudio.pl

Zapraszamy!

Udostępnij

Podobne wpisy

Cukrowanie - Poznań i Szczecin
9 czerwca 2017

Depilacja cukrowa: Poznań i Szczecin

Co to jest depilacja cukrowa? Profesjonalny zabieg cukrowania czy inaczej depilacja pastą cukrową to metoda usuwania owłosienia przez wyszkolone su...