Produkt Cena Ilość Łącznie

Podsumowanie koszyka

Kwota 0.00 
Łącznie 0.00 
RAZEM: 0.00 
logo.png
wróc

14.10.2015, dodał ELLA

Technika wykonywania depilacji pastą cukrową

Pasta cukrowa ELLA - konsystencja

Dlaczego cukrowanie?

Depilacja ciała za pomocą pasty cukrowej jest jedną z najbardziej naturalnych metod usuwania zbędnego owłosienia, a zarazem jedną z najstarszych technik stosowanych przez człowieka. Jak podają niektóre źródła, moda na cukrowanie przybyła do Stanów Zjednoczonych w latach 80. ubiegłego stulecia wraz z emigrantkami z Bliskiego Wschodu. Teraz staje się ona coraz bardziej popularna również w Polsce, wpisując się w trend odchodzenia od chemicznych preparatów do depilacji zawierających podrażniające składniki jak formaldehyd, barwniki czy silne konserwanty. Pasta cukrowa może obejść się bez takich dodatków, gdyż sam cukier jest naturalnym konserwantem, który powstrzymuje rozwój bakterii, a kwasek cytrynowy działa jak naturalny środek antyseptyczny.

Technika depilacji

Technika wykonania zabiegu depilacji cukrowej polega na usunięciu owłosienia zgodnie z naturalnym jego
wzrostem, czyli „z włosem”. Dzięki delikatnemu wmasowaniu pasty w skórę wymuszamy uniesienie włosków – wówczas pasta dokładnie okleja łodygę włoska oraz wnika do ujścia mieszków włosowych. Taka procedura powoduje precyzyjne usunięcie włosków bez ryzyka ich łamania czy urywania. Technika ta znacząco różni się od woskowania i aby wykonywać ją profesjonalnie, niezbędne jest szkolenie.

Untitled

Skóra po cukrowaniu

Pasta cukrowa jest zawsze w temperaturze ciała , dzięki czemu nadaje się do skór delikatnych, wrażliwych i naczyniowych. Skóra po zabiegu jest czysta, miękka i jedwabista.  Wiele klientek, które po latach doświadczeń z depilacją woskiem decyduje się na zmianę, stwierdza, iż zabieg przy użyciu pasty cukrowej wiąże się z mniejszym dyskomfortem i pozostawia skórę w znacznie lepszym stanie.

4 kroki ELLI do gładkiej skóry

1. Przygotowanie skóry

2. Depilacja

 • Ella Classic Sugaring
  Pastę Classic używamy po podgrzaniu w podgrzewaczu do temperatury ciała. Nakładamy ją i ściągamy techniką manualną – ręczną, bezpaskową. Jest optymalna do bardzo ciepłych rąk lub bardzo ciepłych pomieszczeń (np. powyżej temperatury pokojowej lub upalnym latem do pomieszczeń nieklimatyzowanych)
 • Pasta Ella Soft Warm
  Pastę używamy po podgrzaniu w podgrzewaczu. Do pracy techniką manualną bezpaskową (polecana dla osób z chłodniejszymi rękoma w średniej temperaturze pokojowej) lub techniką paskową. Przy metodzie paskowej nakładamy ją po podgrzaniu w podgrzewaczu do ok. 38-40 °C za pomocą szpatułki pod włos, a ściągamy z włosem za pomocą paska.
 • Pasta Ella Soft Cool
  Pastę używamy bez podgrzewania w temperaturze pokojowej. Nakładamy i zrywamy techniką manualną-
  ręczną bezpaskową. Do depilacji dużych powierzchni ciała (nogi i plecy). Idealnie sprawdza się w
  sezonie jesienno-zimowym lub w klimatyzowanych pomieszczeniach.
 • Ella Soft Cold
  Pasta Soft Cold jest gotowa do użycia bez podgrzewania w temperaturze pokojowej. Nakładamy cienką warstwę za pomocą szpatułki pod włos, zrywamy zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa za pomocą paska.
 • Pasta Ella Roll On
  Pasta cukrowa w aplikatorze, którą podgrzewamy do temperatury ciała (konsystencja gęstego miodu). Przed nałożeniem zawsze sprawdzamy temperaturę na pasku (!). Nakładamy dwukrotnie cieńką warstwę pod włos, ściągamy za pomocą paska z włosem.

3. Zakończenie zabiegu

4. Pielęgnacja domowa Linia Home Care

 • Peeling cukrowy z olejkiem arganowym do ciała
 • Żel łagodzący po depilacji
 • Balsam opóźniający odrost włosów

Kłopot z owłosieniem? ELLA naturalnie! W czterech krokach. Jeśli pracujesz w branży kosmetycznej, sprawdź listę dystrybutorów. Jeśli natomiast masz ochotę zakosztować słodkiej depilacji jako klientka – zapytaj o nas w najbliższym gabinecie kosmetycznym. W Szczecinie zapraszamy do ELLA Studio Depilacji.

Udostępnij

Podobne wpisy

Cukrowanie - Poznań i Szczecin
9 czerwca 2017

Depilacja cukrowa: Poznań i Szczecin

Co to jest depilacja cukrowa? Profesjonalny zabieg cukrowania czy inaczej depilacja pastą cukrową to metoda usuwania owłosienia przez wyszkolone su...