Produkt Cena Ilość Łącznie

Podsumowanie koszyka

Kwota 0.00 
Łącznie 0.00 
RAZEM: 0.00 
logo.png
wróc

18.11.2015, dodał ELLA

Jak przygotować się do depilacji?

Jak przygotować się do depilacji?

Co przed depilacją? Jak się przygotować?

Depilacja polega na usunięciu owłosienia wraz z cebulkami, a więc powoduje naruszenia struktury naskórka. Choć nie ma potrzeby specjalnych przygotowań do takiego kosmetycznego zabiegu, to warto przestrzegać kilku zasad, które zapewnią jego komfortowe wykonanie oraz będą sprzyjały gojeniu się ewentualnych mikrourazów. Przed każdego rodzaju depilacją nie należy wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych – ani na plaży, ani w solarium. Sugestię tę można przeformułować w bardziej ogólną zasadę nie podrażniania miejsc, które w ciągu najbliższych 24 godzin mają zostać poddane zabiegowi usuwania owłosienia. Dlatego wszelkie eksperymenty z nowymi kosmetykami warto pozostawić na okres (co najmniej dobę) po depilacji.

Długość pozostawionych włosów również ma znaczenie, szczególnie w przypadku depilacji wykonywanej pastą cukrową czy woskiem. Najlepszy efekt cukrowania uzyskuje się przy długości włosa ok. 4mm. Zabieg można wykonać już na dwumilimetrowych  włoskach, licząc się z tym, iż efekt utrzyma się nieco krócej, gdyż będą rosnąć włosy, które w momencie depilacji tkwiły jeszcze pod skórą i nie zostały usunięte pastą, a więc są mocniejsze.

Kiedy nie można wykonać depilacji?

Depilacji  nie można wykonywać, gdy skóra jest skaleczona lub poważnie podrażniona. Różnicą pomiędzy cukrowaniem a woskowaniem jest fakt, iż depilację cukrową można wykonać nawet przy problemach z naczynkami skóry, egzemach, alergiach, żylakach, choć w takim wypadku należy zawsze wykonać wcześniej próbę na skórze. Wymienione zmiany są jednoznacznym przeciwwskazaniem do depilacji woskiem czy depilacji chemicznej np. kremami (za wyjątkiem żylaków).

Często kobiety stawiają sobie pytanie, czy mogą się poddać depilacji podczas miesiączki? Jest to jak najbardziej możliwe. Z punktu widzenia technologii depilacji pastą cukrową, nie ma medycznych przeciwwskazań ani przeszkód, by wykonać zabieg również w te trudne dni. W przypadku depilacji bikini należy jedynie zabezpieczyć się przy pomocy tamponu oraz zwrócić szczególną uwagę na higienę okolic intymnych zarówno przed zabiegiem i po nim. Warto jednak pamiętać, że w zależności od indywidualnych predyspozycji w tych dniach kobiety mogą być bardziej wrażliwe na bodźca, a więc i ból, co może wpłynąć na odczuwalny komfort zabiegu.

Jak przygotować się do depilacji w domu?

Choć nie jest to niezbędne, skórę przed depilacją oraz pomiędzy jej zabiegami można przygotowywać naturalnym peelingiem, który będzie złuszczał naskórek oraz zapobiegał przed wrastaniem włosków. Wrastanie włosów jest efektem zatkanych kanalików mieszka włosowego np. obumarłym naskórkiem, dlatego peeling skutecznie zapobiega występowaniu zjawiska. ELLA proponuje w tym celu arganowy peeling z lini Home Care, który dzięki zastosowaniu nierafinowanych olejów roślinnych dodatkowo doskonale nawilża, odżywia i przywraca ciału blask.

Już w salonie – oczyszczanie skóry

By zwiększyć skuteczność depilacji pastą cukrową, jednocześnie zmniejszając ryzyko podrażnień, skóra musi zostać przed zabiegiem gruntownie oczyszczona – zdezynfekowana oraz pozbawiona naturalnych drobin tłuszczu, które się na niej znajdują. Służy temu zachowanie podstawowej higieny oraz użycie specjalnych kosmetyków. ELLA przygotowała w tym celu płyn o działaniu antyseptycznym i przeciwbólowym, który odtłuszcza i dezynfekuje. Drzewo herbaciane i trawa cytrynowa odpowiadają za jego działają antybakteryjnie, a obecna w składzie lawenda nie tylko nadaje piękny zapach, ale również ma miejscowe działanie przeciwbólowe. Wszystko to bez alkoholu i parabenów, które mogłyby prowadzić do podrażnień, a tych przed zabiegiem chcemy koniecznie uniknąć. Płyn jest dostępny w linii ELLA PRO dla gabinetów kosmetycznych (500 ml).

Po depilacji, to przed depilacją

Po depilacji, to przed depilacją – co to znaczy? Najlepszą formą  przygotowania się do depilacji, która wydłuży efekty zabiegu, skróci sam czas jego trwania oraz zmniejszy odczuwalny dyskomfort jest… regularne poddawanie się depilacji. Dodatkowo depilacja pastą cukrową prowadzi do złuszczenia naskórka, a więc nie tylko usuwa i osłabia owłosienia, ale poprawia kondycję oraz wygląd skóry. Dlatego depilacji nie warto się bać, szczególnie, gdy wiemy, jak się do niej najlepiej przygotować.

 

Udostępnij

Podobne wpisy

Cukrowanie - Poznań i Szczecin
9 czerwca 2017

Depilacja cukrowa: Poznań i Szczecin

Co to jest depilacja cukrowa? Profesjonalny zabieg cukrowania czy inaczej depilacja pastą cukrową to metoda usuwania owłosienia przez wyszkolone su...