Produkt Cena Ilość Łącznie

Podsumowanie koszyka

Kwota 0.00 
Łącznie 0.00 
RAZEM: 0.00 
logo.png
wróc

05.08.2015, dodał ELLA

Santi: bądź aktywna również tam!

Odważ się zmienić nawyki

Aktywność to odwaga oraz decyzja, by raczej podjąć działanie niż się poddać. Wybór akcji miast frustracji. Nie jednorazowo, ale raczej stale, co buduje skłonność, nawyk. Ćwiczenia fizyczne są dobrym przykładem aktywności fizycznej – mają zbawienny wpływ na nasz umysł i ciało, gdy wykonywane regularnie. Trening z Ewą Chodakowską czy Anną Lewandowską na nic się nie zda, jeśli przez pozostałe dni miesiąca zamrzemy w bezruchu. Stąd być aktywną jest rodzajem wyboru stylu życia, a to może już przerażać. Bo czy mogę się tak na już zadeklarować? Co z moimi przyzwyczajeniami, zabieganym dniem i obowiązkami? Powiem jedno – odważ się! Zamknij oczy i skocz. Zadeklaruj choćby na krótki okres czasu, by po prostu sprawdzić bilans zysków i strat. Kto wie, może zmiana zagości na dłużej.

Małe kroki

Trzeba powiedzieć to wprost: szybkie spektakularne zmiany czy nagły postęp w obszarze rozwoju osobistego są mrzonką. Chyba, że związane z ogromnym wyzwaniem, trudnościami do pokonania czy stratą i okupione łzami. Zresztą ponoć w historii nie ma bezkrwawych rewolucji. Coś w tym jest, także nikomu takiego przyspieszenia nie życzę. O trwałych pozytywnych zmianach decydują małe posunięcia i uporczywa mrówcza praca. Kiedy piłkarz zaczyna trafiać do bramki? Gdy nauczy się kopać piłkę w nowy sposób, przesuwając punkt przyłożenia zaledwie o parę milimetrów. Te milimetry ostatecznie okazują się więc decydujące. Do tego będę Cię zachęcać. Wybierz jeden rodzaj aktywności – od sportu, przez czytanie czy pisanie, aż po marzenia. Choćbyś miała na niego przeznaczyć zaledwie 7 minut, to i tak wykonuj go sumiennie codziennie. Od samego początku ustal też długość okresu, na który się zadeklarujesz. Może to być zaledwie tydzień (dla strachliwych), miesiąc (dla umiarkowanych), czy kwartał (dla kochających wyzwania). To właśnie tak zaczyna się magia!

Aktywna tam na dole

Jako doradczyni intymna oczywiście będę namawiać do aktywności w strefie intymnej. Czy wiesz, że kobiety powinny wykonywać ćwiczenia fizyczne również „tam na dole”? I to koniecznie! Chodzi o mięśnie dna miednicy czy tzw. mięśnie Kegla, które współuczestniczą w podtrzymywaniu macicy oraz kontrolowaniu pęcherza, ale co niemniej ważne, wpływają na jakość wrażeń czerpanych ze stosunku seksualnego. Trening tych mięśni jest polecany szczególnie w ciąży, co ma znaczenie dla przebiegu samego porodu czy powrotu do formy po nim oraz w okresie menopauzy, kiedy w konsekwencji procesów starzenia tkanek, słabość mięśni prowadzi m.in. do kłopotów z nietrzymaniem moczu. Ale ćwiczyć powinna każda kobieta i to bez względu na wiek. Prewencja to najlepsze z lekarstw, szczególnie, gdy może to dać nam w efekcie wiele przyjemności! A to akurat mogę zagwarantować.

Co dają ćwiczenia intymne?

  • poprawiają jakość wrażeń seksualnych u obojga partnerów
  • wspierają naturalne nawilżenie pochwy
  • gwarantują łatwiejszy poród
  • ułatwiają powrót do formy po okresie ciąży oraz połogu
  • są najlepszą profilaktyką w przypadku takich schorzeń jak wypadanie macicy czy pęcherza
  • pozwolą uniknąć  kłopotów z wysiłkowym nietrzymaniem moczu

Trening trening mięśni Kegla

Jak zabrać się do treningu? Jest kilka możliwości:

  • tradycyjne ćwiczenia mięśni Kegla,
  • ćwiczenia z użyciem kulek gejszy,
  • tantryczne ćwiczenia z kamiennym jajeczkiem jedeitowym.

Polecam przyglądnięcie się różnym opcjom i wybranie tej optymalnej dla Ciebie. Dzisiaj zaprezentuję najbardziej tradycyjną wersję ćwiczeń. Tradycyjne ćwiczenia mięśni Kegla polegają na welokrotnym  zaciskaniu i rozluźnianiu mięśni dna miednicy, których położenie łatwo zidentyfikować, przerywając strumień moczu podczas sikania. Poczujemy wtedy napięcie mięśni, przy jednoczesnym zaciskaniu zwieraczy odbytu, cewki moczowej i wejścia do pochwy. Wystarczy zapamiętać to odczucie, by później móc dalej ćwiczyć już „na sucho”. Sam trening to wykonywanie 10-15 skurczów co najmniej trzy razy w tygodniu. Jeśli to dla Ciebie nowość, rozpocznij od 5 powtórzeń i systematycznie zwiększaj ich ilość. Idealnie byłoby ćwiczyć codziennie. Nie wymaga to dodatkowego czasu spędzanego na siłowni, a jedynie nawyku pamiętania o ćwiczeniach, gdy jedziemy tramwajem lub musimy wysłychać wyjątkowo mało interesującego wykładu. A może nudzisz się czekając w kolejce? Wykorzystaj ten czas! Ta wersja treningu jest najbardziej polecana dziewicom oraz kobietom, które odczuwają dyskomfort podczas penetracji.

Bądź aktywna również tam!

Postaw na aktywność już dziś. Na małe zmiany o kolosalnym znaczeniu. Mogą okazać się nimi właśnie niepozorne ćwiczenia, dzięki którym więcej przyjemności spłynie wprost do sypialni. Będzie prozmysłowo i zdrowo, czyli najlepiej jak tylko może być.

 

Santi. Ekspertka ELLI, doradczyni intymna oraz ero-pisarka.Wierzy w moc mówienia o własnych potrzebach oraz w  zaklinanie życia słowami. Pomogła setkom kobiet poczuć energię płynącą z erotyki – takiej, która sprawia im prawdziwą przyjemność. Do odszukania również na www.lovebysanti.pl

Udostępnij

Podobne wpisy

Cukrowanie - Poznań i Szczecin
9 czerwca 2017

Depilacja cukrowa: Poznań i Szczecin

Co to jest depilacja cukrowa? Profesjonalny zabieg cukrowania czy inaczej depilacja pastą cukrową to metoda usuwania owłosienia przez wyszkolone su...