Produkt Cena Ilość Łącznie

Podsumowanie koszyka

Kwota 0.00 
Łącznie 0.00 
RAZEM: 0.00 
logo.png
wróc

13.01.2016, dodał ELLA

Jak dbać o wrażliwą skórę?

Czy masz wrażliwą skórę? 

Golenie jest dla wielu osób przykrym doświadczeniem, gdyż po usunięciu włosów maszynką skóra potrafi się błyskawicznie zaczerwienić, a niejednokrotnie pojawia się również podrażenienie i towarzysząca mu wysypka. Najczęściej wynika to z niedostatecznej wilgotności naskórka oraz uszkodzenia ochronnej warstewki hydrolipidowej. Jeśli tak reaguje twoja skóra na prosty zabieg golenia, może to znaczyć, że należy ona do typu wrażliwych.

Jak się o tym przekonać? Skóra wrażliwa jest bardzo delikatna, łatwo ulega przesuszeniom, może być szorstka i się łuszczyć, gołym okiem widać na niej drobniutkie zmarszczki. Często zachowuje się podobnie jak alergiczna – szkodzą jej na przykład intensywne kremy z dużą ilością substancji zapachowych. Skóra ciała może stać się bardziej wrażliwa pod wpływem czynników środowiskowych takich jak wahania temperatury oraz czynników wewnętrznych takich jak zmiany hormonalne. Zima to okres, gdy wyjątkowo musimy zadbać o nasze ciało właśnie ze względu na pogodę i panujące niskie temperatury.

Depilacja zamiast golenia

Czy oznacza to, że ludzie o wrażliwej skórze są zdani na niedogodności golenia? Na szczęście nie. Doskonałą alternatywą jest depilacja pastą cukrową, po zastosowaniu której podrażnienia są znikome i najczęściej znikają już tego samego dnia. Dlaczego cukrowanie jest lepszym wyborem dla wrażliwców?

  • Pasta ELLA jest stworzona tylko z naturalnych składników.
  • Pasta klei się do włosków a nie do skóry, więc nie drażni się naskórka.
  • Zimna pasta wyklucza poparzenia jako dodatkowy czynnik uwrażliwiający.
  • Resztki pasty zmywa się ciepłą wodą, bez pocierania.
  • Przy cukrowaniu nie trzeba stosować chemicznych substancji potrzebnych do oczyszczenia skóry, jak np. z syntetycznego wosku do depilacji.

Pielęgnacja kosmetykami z serii ELLA PRO przed oraz po depilacji działa dodatkowo nawilżająco i kojąco. Łagodzący, miętowy żel ELLA Soft Cool natychmiast poprawia stan skóry po zabiegu, a jego konsystencja gwarantuje szybkie wchłanianie. Żel zawiera również olejek z drzewa herbacianego, naturalny antyseptyk i środek dezynfekujący, który zapobiega namnażaniu się bakterii czy wirusów.

Czy taka zmiana maszynki na pastę się opłaca?

Zamiana maszynki na profesjonalnie wykonywaną depilację pastą może wydawać się uciążliwa ze względu na wizyty w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Warto jednak wziąć pod uwagę, że stosując taką formę depilacji można szybko zauważyć osłabienie się włosów oraz ich jaśniejszy kolor. Depilując się regularnie można całkowicie pozbyć się owłosienia w niektórych rejonach ciała, co doskonale wpłynie na kondycję wrażliwej skóry.

Jak dbać o wrażliwą skórę?

By sama depilacja mogła przebiec możliwie komfortowo, warto dbać o wrażliwą skórę codziennie, nie doprowadzając do jej przesuszenia. Dobra kondycja skóry w dniu zabiegu zredukuje prawdopodobieństwo wystąpienia mikro-podrażnień. Jakich dbać o wrażliwą skórę? Jakich kosmetyków używać?

Olejek herbaciany. W domowej apteczce każdego wrażliwca powienien się znaleźć wspomniany już olejek z drzewa herbacianego, który służy jako naturalny antyseptyk. Dobroczynne działanie liści drzewa herbacianego znane było już Aborygenom, którzy stosowali je rozgniecione na papkę do dezynfekcji ran i leczenia oparzeń. Stosuje się go bezpośrednio na skórę, w rozcieńczeniu i jako dodatek do kosmetyków, czy do prania.

Mycie i kąpiele. Mycie wrażliwej skóry również należy do wyzwań. Ważne jest stosowanie odpowiednich preparatów myjących. Muszą one zapobiegać uszkadzaniu warstwy hydrolipidowej naskórka oraz zachowywać kwaśny odczyn skóry. Do kąpieli lepiej wlać oliwkę lub olejek zamiast pieniących się i pachnących płynów.

Kosmetyki. Przy wyborze kosmetyków należy kierować się zasadą, że im mniej w nim składników czynnych, konserwantów, substancji barwiących i zapachowych, tym lepiej. Lepiej uważniej przyglądnąć się kolorowym kosmetykom, w których mogą znajdować się podrażniające substancje chemicznejak  np. chrom czy nikiel.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Daj nam znać na naszej stronie na Facebooku.

Udostępnij

Podobne wpisy

Cukrowanie - Poznań i Szczecin
9 czerwca 2017

Depilacja cukrowa: Poznań i Szczecin

Co to jest depilacja cukrowa? Profesjonalny zabieg cukrowania czy inaczej depilacja pastą cukrową to metoda usuwania owłosienia przez wyszkolone su...