Produkt Cena Ilość Łącznie

Podsumowanie koszyka

Kwota 0.00 
Łącznie 0.00 
RAZEM: 0.00 
logo.png
wróc

24.02.2016, dodał ELLA

7 zasad, które pomogą zatrzymać czas dla skóry

Jak zatrzymać proces starzenia się skóry?

Jak zatrzymać czas dla skóry?

Starożytni filozofowie mówili, że to nie nasze życie jest za krótkie, ale raczej my sami nie potrafimy zrobić z niego właściwego użytku. Niektórzy porównywali nawet dany nam czas do majątku, który zły właściciel szybko wytraci, a dobry zdoła mądrze pomnożyć. Czy tę samą zasadę można zastosować wobec pielęgnacji naszej skóry? Być może zamiast zaklinać czas, warto o nią dbać w ten sposób, by była gładka i pełna blasku przez lata? Okazuje się, że nie jest to takie trudne – wystarczy przestrzegać kilku zasad, ale za to bardzo konsekwentnie. 

Po pierwsze: nie pal!

Palenie papierosów może prowadzić do zachorowań na raka, ale ma również bezpośredni wpływ nie tylko na stan naszego układu oddechowego czy kondycję – zmienia wygląd naszej skóry. Poszarzała skóra palaczy to nie mit,to efekt usunięcia z naszego organizmu kolagenu oraz elastyny, co właśnie powodują papierosy. Dlatego jeśli właśnie zastanawiasz się nad rzuceniem tego nałogu, masz kolejny powód za, a jeśli nie palisz – ELLA gratuluje. Twoja skóra będzie Ci za to wdzięczna.

Dwa: stosuj kremy z filtrem UV nie tylko podczas opalania

Promieniowanie słoneczne codziennie pracuje na niekorzyść naszej skóry i jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na procesy jej starzenia. Nie jest to nowe odkrycie: to dlatego jeszcze niespełna wiek temu kobiety zakrywały się parasolkami, a blada, nieopalona twarz była oznaką szlachetnego urodzenia. To były metody zatrzymywania młodości naszych pra, prababek, gdy dzisiaj mamy dostępnr i inne rodzaje ochrony, np. kremy z filtrami UV. Co ważne należy je stosować codziennie, gdy planujemy przebywać na powietrzu, a nie tylko wtedy, gdy udajemy się na plażę. Słońce operuje również w trakcie deszczowej pogody – warto o tym pamiętać. Użycie kremu jest też absolutnie konieczne, gdy decydujemy się na wizytę w solarium, choć jak się można domyślać takie wizyty powinny być możliwie najrzadsze.

Po trzecie pij wodę!

Pielęgnacja skóry to nie tylko nawilżanie kosmetykami na zewnątrz, to również potrzeba dostarczania wody samym komórkom niejako od środka. Dla pięknej skóry należy pić codziennie wodę mineralną, pamiętając że jej utrata nasila się z wiekiem. Paradoksalnie, im szybciej tracimy wodę z organizmu, tym mniejsze czujemy pragnienie, bo wraz ze zwalniającym metabilizmem nasze ciało coraz rzadziej domaga się płynów. Ile pić? Aż 2 litry każdego dnia i to właśnie najlepiej w postaci wody mineralnej wysokiej jakości, rezygnując z napojój gazowanych czy słodkich. Miękka i gładka skóra jest idealnie uwodniona, gdy posiada 20-30% wody, a aby poprawić tę statystykę o ok. 10% trzeba pamiętać o nawyku regularnego picia przez 40 kolejnych dni.

Śpij

Sen to okres regeneracji – również dla skóry! Wyspani nie tylko jesteśmy szczęśliwsi i mądrzejsi, bo nasz mózg pracuje sprawniej, ale jeszcze piękniejsi! Prócz nocnego okresu regeneracji, niewyspanie powoduje opuchlizny oraz wpływa na niezdrowy wygląd skóry, a przecież tak łatwo możemy tego uniknąć!

Trzymaj stałą wagę

Odchudzanie oraz stałe eskperymenty dietetyczne są obecnie częścią naszej kultury. Oczywiście, że warto dbać o sylwetkę oraz spożywać możliwie nisko przetworzone jedzenie pełne zielonych kolorów. ELLA uparcie powtarza: bądź piękna i gładka z natury! Lecz stałe odchudzenie się oraz przybieranie na wadze to prawdziwa tortura dla ciała. Skóra, która rozciąga się na zmieniającej się sylwetce to skóra, która traci swoją elastyczność jeszcze szybciej. Dlatego stosuj przemyślane i długoplanowe strategie dietetyczne – dla zdrowia i urody. 

Szóste: znajdź swoje kosmetyki i używaj ich regularnie

Owoce oraz zawarte w nich witaminy przeciwdziałają procesom starzenia, a co najważniejsze nie tylko możemy je jeść, ale również działać nimi poprzez maseczki. Sprawdź swoje najlepsze przepisy na naturalną pielęgnację Twojego ciała i wyrób w sobie nawyk poddawania się regularnym zabiegom. Zwróć szczególną uwagę na potrzeby Twojej skóry, gdy masz wrażliwą cerę. Ważne miejsce wśród Twoich rytuałów powinien zajmować peeling, który poprzez złuszczanie naskórka wspiera naturalną odbudowę skóry oraz wybór metody depilacji.

Po siódme – ćwicz!

Ćwicz mięśnie twarzy, by ta pozostała gładka i pozbawiona zmarszczek. Taka gimnastyka to głównie rozciąganie ust i wydymanie policzków. Ale to nie wszystko – każdy ruch fizyczny poprawia kondycję skóry, gdyż powoduje jej lepsze ukrwienie, usuwając tosksyny, wolne rodniki, a także pozytywnie regulując gospodarkę hormonalną w naszym organiźmie. Ćwiczenia fizyczne redukują również stres, co ma bezpośredni wpływ na nasz wygląd i nikogo o tym przekonywać nie trzeba, gdyż wszyscy pamiętamy urodowe negatywne zmiany, gdy mieliśmy ostatnie zmartwienie czy żyliśmy pod presją. Nie trzeba od razu kupować karnetu na siłownię, na początek wystarczy 30 minut ćwiczeń 3-4 razy w tygodniu!

By zachować piękną gładką skórę, bardziej od spontanicznych działań zakrojonych na wielką skalę oraz zainwestowanych pieniędzy, liczy się konsekwencja oraz budowanie dobrych nawyków do pary ze zdrowym stylem życia. Można przytaknąć filozofom: choć nasze życie ma skończoną długość, to od nas zależy jego jakość. Analogicznie: choć skóra podlega naturalnym procesom starzenia się, to od nas zależy jak długą będziemy mogli cieszyć się jej młodym wyglądem. Najwyraźniej można więc zatrzymać czas na skóry…

 

Udostępnij

Podobne wpisy

Cukrowanie - Poznań i Szczecin
9 czerwca 2017

Depilacja cukrowa: Poznań i Szczecin

Co to jest depilacja cukrowa? Profesjonalny zabieg cukrowania czy inaczej depilacja pastą cukrową to metoda usuwania owłosienia przez wyszkolone su...