Produkt Cena Ilość Łącznie

Podsumowanie koszyka

Kwota 0.00 
Łącznie 0.00 
RAZEM: 0.00 
logo.png
wróc

05.07.2016, dodał ELLA

Naturalne mydło ELLA

mydło naturalne

Do rodziny ELLowych produktów dołączy nowy – w pełni naturalne mydło inspirowano recepturą mydeł bliskowschodnich z Allepo. Zapraszamy na rozmowę z Emilią Chromicz, która zdradza kulisy realizacji tego niezwykłego projektu. Bo co może powstać z połączenia naturalnych składników, wielowiekowej tradycji, troski o innych i chęci dzielenia się swoją wiedzą z innymi? Właśnie takie kosmetyczne cudo!

Tradycyjne i naturalne

Marka ELLA od początku swojego istnienia stawia na naturalność składników, tradycyjne metody powstawania produktów oraz troskę o zdrową skórę zarówno najbliższych jak i wszystkich tych, którzy mają kontakt z jej wyrobami.  Począwszy od past cukrowych ELLA Professional do depilacji, aż po produkty z serii Home Care klienci mogą mieć pewność, że dbają o siebie, korzystając tylko z tego, czym obdarzyła nas natura. Wprowadzając nowy produkt do swojej „słodkiej rodziny”, tradycji musiało stać się za dość. To właśnie tak powstało naturalne mydło inspirowane recepturą mydeł bliskowschodnich z Aleppo – natura spotkała się z tradycją oraz innowacyjnym duchem ELLI.

Rozmowa z Emilią Chromicz, pomysłodawczynią oraz właścicielką marki ELLA

Skąd pomysł na proste w swym składzie mydło, skoro aktualnym trendem są mydła „wielosmakowe”?

Emilia Chromicz: Podobnie jak w przypadku past cukrowych i tym razem potrzeba stała się matką wynalazku. U mojej córki swego czasu pojawiły się problemy skórne w postaci przesuszonych miejsc na przedramionach. A że nie byłam przekonana do uzależniania jej skóry od emolientów, rozpoczęłam poszukiwania naturalnego produktu, który mógłby zwalczyć ten problem.  Tak trafiłam na mydło ALEPPO (zwane też mydłem z Alep od nazwy miasta położonego w północno-zachodniej Syrii w którym jest, a właściwie biorąc pod uwagę stan wojny –  było ono wytwarzane).  Mydło to uchodzi za matkę wszystkich mydeł, gdyż znane było już za czasów Fenicjan. Jego skład oparty jest na tradycyjnej 4000-letniej recepturze, która do jego produkcji wykorzystuje niealergenne składniki roślinne. I właśnie to mydło, a zwłaszcza jego tradycyjna receptura okazało się być antidotum na dolegliwości skórne mojej córki.  Nie byłabym sobą, gdybym nie chciała przekazać tego odkrycia dalej i postanowiłam sama wyprodukować takie mydło.

Ale jak stworzyć mydło oparte na bliskowschodniej tradycji przeznaczone na nasze europejskie rynki?

E.Ch. : Z pomocą kolejny raz przyszedł mój partner, który będąc z wyksztalcenia chemikiem, jest w stanie stworzyć niejedną recepturę, inspirując się tradycyjnymi rozwiązaniami. Jego praca, doświadczenie, wielka cierpliwość oraz odporność na moje marudzenie i sprostanie moim oczekiwaniom, pozwoliły na powstanie jednego z najczystszych mydeł organicznych. Zgodnego z tradycyjną metodą produkcji, opartego na naturalnych składnikach jak olej laurowy oraz oliwa z oliwek. 

Jakie właściwości posiada mydło?

E.Ch: Nasze mydło to przede wszystkim naturalny antybiotyk. Jest niezastąpione w walce z wszelkimi problemami skórnymi jak np. łojotok, trądzik, zaczerwienienia, wypryski. Posiada działanie nawilżające, antybakteryjne, przeciwzapalne, ochronne i łagodzące, a nawet regenerujące. Poza tym dzięki neutralnemu pH – w przeciwieństwie do mydeł drogeryjnych – nie wysusza  skóry. Jest pomocne w pielęgnacji dzieci i niemowląt. Jego cudowne właściwości są więc nie do przecenienia.  Wystarczy  tylko przekonać się o tym na własnej skórze – do czego gorąco zachęcam. Mojej córce już pomogło, a przecież o to chodzi nam wszystkim – o skuteczność, bezpieczeństwo i przyjemność podczas korzystania z wybranych przez nas kosmetyków.

Udostępnij

Podobne wpisy

Cukrowanie - Poznań i Szczecin
9 czerwca 2017

Depilacja cukrowa: Poznań i Szczecin

Co to jest depilacja cukrowa? Profesjonalny zabieg cukrowania czy inaczej depilacja pastą cukrową to metoda usuwania owłosienia przez wyszkolone su...