Produkt Cena Ilość Łącznie

Podsumowanie koszyka

Kwota 0.00 
Łącznie 0.00 
RAZEM: 0.00 
logo.png
wróc

18.07.2016, dodał ELLA

Męska depilacja? 5 najczęściej zadawanych przez kosmetolożki pytań!

Męska depilacja
Czy mężczyźni często się depilują? Czy warto posiadać w ofercie salonu kosmetycznego zabieg męskiej depilacji? 

Coraz więcej mężczyzn korzysta z depilacji. Bierze się to z pragnienia dbania o siebie, higieny, chęci podobania się swojej partnerce, poczucia komfortu. Poza tym istnieje duża grupa sportowców, którym wydepilowane ciało umożliwia zdobycie lepszych wyników w zawodach. Dlatego, gdy w salonie zagości męska depilacja jego klientela może znacznie się powiększyć – dotychczasowe klientki niejednokrotnie przyprowadzają partnerów, a mężczyźni chętnie polecają dobry salon z profesonalnie wykonywaną depilacją kobietom ze swojego otoczenia. Nasza odpowiedź brzmi: warto!

Mimo, iż jestem profesjonalistką, odczuwam pewien lęk związany z męską depilacją intymną. Czy jest się czego krępować?

Wiele kosmetyczek ma takie obawy. Rozwieje je szkolenie według autorskiej metody  ELLA, opierającej się na pracy coachingowej oraz przekazaniu praktycznych umiejętności. Męska depilacja intymna jest oferowana w gabinetach kosmetycznych coraz częściej, a zapotrzebowanie wręcz przerasta podaż. Mimo to wiele kosmetolożek wciąż jeszcze wstrzymuje się z wprowadzeniem tego zabiegu w poczet swoich usług. Powody są dwa: brak wiedzy czy umiejętności praktycznych oraz strach związany z obcowaniem z ciałem, a konkretnie ze strefą intymną płci przeciwnej. Ale czy naprawdę jest się czego bać? Warsztaty praktyczne ELLA to odpowiedź na to pytanie – dostarczając coachingowego wsparcia oraz koncentrując się na umiejętnościach, sprawiają, iż strach się zwyczajnie ulatnia. Promując dobre praktyki ze wsparciem najlepszych ekspertów, obalamy mity wokół usuwania owłosienia z miejsc wstydliwych. Powszechnie przecież wiadomo, że strach ma wielkie oczy dopóty, dopóki  nie spojrzymy na problem z nowej perspektywy. Nauczymy Cię nie tylko umiejętności praktycznych, ale i osłodzimy ewentualny dyskomfort związany z tym zabiegiem. Po naszym szkoleniu depilacja męska stanie się dla Ciebie czymś naturalnym, a Ty będziesz mogła poczuć się pewnie w nowej roli.

A co jeśli klient przyszedł po inny rodzaj usługi niż depilacja? Czy w trakcie zabiegu zdarzają się jakieś nieprzewidziane sytuacje?

Aby uniknąć jakichkolwiek nieporozumień konieczna jest jasna komunikacja. Już przy pierwszym spotkaniu z klientem warto ustalić zarówno jego potrzeby jak i nieprzekraczalne granice w relacji klient-usługodawca oraz omówić, jak wygląda procedura męskiej depilacji intymnej. Najczęściej nasze obawy budzą następujące scenariusze: klient może dostać erekcji, może zacząć się masturbować lub dostać wytrysk. Dwie ostatnie sytuacje stanowią naruszenie zasad zabiegu i powinny zostać wykluczone już na wczesnym etapie rozmowy. Natomiast należy pamiętać, że pierwszy scenariusz może być  niekontrolowaną reakcją fizjologiczną w odpowiedzi nie tylko na podniecenie, ale również ból. W takim przypadku podczas zabiegu warto zapytać klienta, czy chce zrobić przerwę lub przerwać zabieg. Ale pamiętajmy, że mowa tu zdecydowanie o wyjątkach, a nie o regule.

Jaką metodę pracy z pastą cukrową wybrać? Jak wygląda zabieg?

ELLA Professional o tradycyjnej bliskowschodniej recepturze umożliwia wykorzystanie pasty cukrowej aż 3 technikami: manualną,  z paskami lub – nowość – jako pastę cukrową w rolce. Każda ze specjalistek może wybrać odpowiednią dla siebie metodę. Depilacja pastą cukrową w przypadku okolic intymnych przebiega praktycznie bezdotykowo. Sam klient naciąga odpowiednio skórę okolic intymnych, a kosmetyczka ustawia jedynie odpowiednio jego dłoń, przyklejając do usuwanych włosów plaster pasty. Klient cały czas pozostaje w jednorazowej bieliźnie.  Wykorzystanie depilacji cukrowej ma również inne zalety: pasta nie przykleja się do skóry, nie podrażnia jej, wykonuje się ją z włosem, co zapewnia bardzo dużą skuteczność nawet przy krótkich włosach. Poza tym pasta pozostawia skórę miękką, jedwabistą i zdrową.

Jak pielęgnować męską skórę po zabiegu?

Warto zadbać o naszą skórę również po zabiegu, także w domu. W tym celu najlepiej zastosować żel łagodząco – nawilżający ELLA, który w błyskawiczny sposób poprawia stan skóry po depilacji. Żel zawiera olejek z drzewa herbacianego o właściwościach  antyseptycznych oraz przyjemnie chłodzącą miętę. Lekka żelowa konsystencja gwarantuje jego szybkie wchłanianie. Pozostawia on skórę miękką i gładką.

Udostępnij

Podobne wpisy

Cukrowanie - Poznań i Szczecin
9 czerwca 2017

Depilacja cukrowa: Poznań i Szczecin

Co to jest depilacja cukrowa? Profesjonalny zabieg cukrowania czy inaczej depilacja pastą cukrową to metoda usuwania owłosienia przez wyszkolone su...