Produkt Cena Ilość Łącznie

Podsumowanie koszyka

Kwota 0.00 
Łącznie 0.00 
RAZEM: 0.00 
logo.png
wróc

27.01.2016, dodał ELLA

Dlaczego warto robić regularnie peeling?

Regularny peeling to zdrowie

Skóra pełna blasku?

Jeśli chcesz, by Twoja skóra latem zachwycała swoją znakomita kondycją, warto zadbać o to już teraz. Szczególnie, że chłodne miesiące wraz z niższymi temperaturami powodują wysuszenie skóry oraz kumulowanie się zrogowaciałego naskórka. Gdy zmuszeni jesteśmy grubiej się ubierać, mamy tendencję do rezygnowania z regularnych zabiegów pielęgnacyjnych jak balsamowanie oraz oczyszczanie naszej cery. Trochę w duchu zasady: co z oczu, to z serca. Niestety efekty takiego działania łatwo przewidzieć: nasza skóra miast być pełna blasku, gdy zaświeci pierwsze słońce, będzie raczej mało sprężysta i poszarzała. Jak temu zaradzić? Wprowadzić dodatkową pielęgnację w 100% naturalnymi kosmetykami.

Warto robić regularnie peeling ciała

By zadbać o kondycję naszej skóry, warto regularnie złuszczać zrogowaciały naskórek za pomocą peelingu. Nie chodzi tylko o jej blask, ale o zdrowie. Zatkane pory mogą prowadzić do wyprysków oraz wrastających włosków (zatkane kanaliki mieszka włosowego), które sa powszechnym problemem szczególnie wtedy, gdy wcześniej zdecydowałyśmy się na usunięcie owłosienia za pomocą depilatora czy depilacji woskiem. Dodatkowo oczyszczona skóra będzie reagować lepiej na kosmetyki pielęgnacyjne, a regularnie wykonywany peelin może zapobiec powstawaniu przebarwień skóry czy też redukować te już istniejące. W skrócie: peeling jest kluczem do zachowania zdrowej i gładkiej skóry, nie tylko ją oczyszczając, ale i  wspierając jej naturalną odnowę.

Jakich kosmetyków warto używać?

Do peelingu warto wykorzystywać w 100%  kosmetyki naturalne. Właśnie z tego powodu ELLA przygotowała gruboziarnisty peeling do ciała do domowej pielęgnacji, który efektywnie złuszcza martwy naskórek pozostawiajac skóre aksamitnie gładką. Dzięki zastosowaniu nierafinowanych olejów roślinnych o dodatkowym działaniu leczniczym (olej arganowy), peeling ten doskonale nawilża i odżywia naszą skórę, skutecznie zapobiegając wrastaniu włosków.

Olej arganowy. Sekret tego peelingu – olej arganowy – nie bez powodu nazywany jest marokańskim złotem, bowiem wykorzystywany jest od wieków w tradycyjnej kuchni marokańskiej, medycynie i kosmetyce naturalnej. Jest bogaty w witaminę E, której ma dwukrotnie więcej niż oliwa z oliwek. Zawiera prawie 100 substancji czynnych, w tym pięć grup związków antykancerogennych o działaniu antyoksydacyjnym i przeciwrodnikowym, wspierającym regenerację naskórka oraz łagodzącym objawy alergii. Olej arganowy posiada również właściwości przeciwzapalne, co sprawia że jest dosłownie idealnym składnikiem peelingu. Bo czy można chcieć więcej dla naszej skóry?

Jak często wykonywać peeling?

Peeling warto wykonywać raz na 2-3 tygodnie. Jeśli wybierasz się na depilacje cukrową możesz (ale nie musisz) go wykonać w tygodniu poprzedzającym wizytę w salonie. Po usunięciu włosów nie będzie to konieczne, ponieważ sama depilacja pastą cukrową ma właściwości złuszczające naskórek. Cukrowanie nie będzie więc prowokować wrastania włosów, a wykonywany później regularnie peeling sprawi, że kompletnie pozbędziesz się tego problemu.

Arganowy peeling do ciała możesz kupić już w tej chwili w sklepie internetowym ELLA. Prawie 3000 osób dały nam znać za pośrednictwem Facebooka, iż lubią, a właściwie uwielbiają ten produkt, co sprawia, że ELLA jest z niego szczególnie dumna. W Szczecińskim Studio Depilacji Cukrem ELLA na ul. Kaszubskiej 17 będą dostępne od 1.02.2016 tzw. próbki czyli małe opakowania testowe peelingu, a więc jeśli tylko jesteś w mieście, koniecznie wstąp i odbierz swoją!

Arganowy peeling ELLA

Udostępnij

Podobne wpisy

Cukrowanie - Poznań i Szczecin
9 czerwca 2017

Depilacja cukrowa: Poznań i Szczecin

Co to jest depilacja cukrowa? Profesjonalny zabieg cukrowania czy inaczej depilacja pastą cukrową to metoda usuwania owłosienia przez wyszkolone su...