Produkt Cena Ilość Łącznie

Podsumowanie koszyka

Kwota 0.00 
Łącznie 0.00 
RAZEM: 0.00 
logo.png
wróc

11.04.2016, dodał Emilia Chromicz

Depilacja ślubna czyli wesele na słodko

Na słodko, aby wszystko poszło gładko

Zaplanowanie ślubu to nie lada wyzywanie dla przyszłej panny młodej. Wybór miejsca zaślubin, sali weselnej, sukienki, a to dopiero początek! Podczas przedślubnej gorączki często zapominamy o drobnym, ale istotnym szczególe, jakim jest depilacja. O ile w zimowe wieczory możemy pozwolić sobie na niedoskonałość, to trudno o to w dniu, w którym wszystkie pary oczu będą na nas zwrócone, nie mówiąc już o nocy poślubnej. Na ostatnią chwilę sięgamy więc po maszynkę czy wosk .Często kończy się to zacięciami na skórze lub jej podrażnieniami. A mogłoby to wyglądać zupełnie inaczej. Na Bliskim Wschodzie depilacja ciała jest jednym z najważniejszych elementów przygotowań do ceremonii zaślubin. Czas, aby tradycja ta zagościła także u nas. Która z nas nie chciałaby cieszyć się  gładkim ciałem w czasie swojego wesela, nocy poślubnej czy miodowego miesiąca?

Jak kobiety, a zwłaszcza panny młode na Bliskim Wschodzie, radzą sobie ze zbędnym owłosieniem?

Kanony piękna świata Bliskiego Wschodu  mówią, że zadbane ciało to gładkie ciało, stąd kobiety w tym regionie od najmłodszych lat poddają się depilacji. Służy do tego oparta na tradycyjnej recepturze pasta cukrowa składająca się z wody, cukru oraz soku z cytryny. Zwłaszcza przed ceremonią zaślubin stanowi ona ważny element przygotowań. W noc przedślubną panna młoda poddaje się całkowitej depilacji na znak swojej czystości. Depilacja cukrowa staje się coraz bardziej popularna również w Europie.

Na czym polega zabieg depilacji cukrowej?

W depilacji cukrowej owłosienie usuwane jest przy użyciu pasty cukrowej ELLA Professional, zgodnie z naturalnym jego wzrostem, czyli „z włosem”. Przy aplikacji włoski są unoszone, a pasta dokładnie okleja łodygę oraz wnika do ujścia mieszków włosowych. Powoduje to  precyzyjne usunięcie włosków bez ryzyka ich łamania czy urwania.  Za pomocą pasty cukrowej możemy wydepilować każde miejsce na ciele. Na depilację cukrową zapraszamy również przyszłych panów młodych. Im też należy się komfort gładkiego ciała.

Czy trzeba się specjalnie przygotować do zabiegu? Na co powinno zwrócić uwagę po depilacji?

Najlepiej jeśli włos ma długość 5mm, ale pasta cukrowa usunie nawet włosy ok. 2-3 mm. W dniu zabiegu nie należy smarować się balsamem ani oliwką. Przy problemach z wrastającymi włoskami dzień przed zabiegiem warto wykonać mocny peeling, najlepiej cukrowy. Po depilacji skóra pozostaje przez dobę bardziej wrażliwa. ELLA poleca wówczas żel łagodzący po depilacji z miętą do użytku domowego. Dopóki lekkie zaczerwienienia nie znikną, nie jest wskazane wystawianie jej na działanie promieni słonecznych, korzystanie z solarium czy sauny oraz pływanie w chlorowanej lub słonej wodzie. Bezpośrednio po depilacji należy unikać tez ćwiczeń fizycznych. Środki , które zawierają chemiczne komponenty można stosować dopiero w 24 godziny po zabiegu. Zaraz po cukrowaniu nie należy używać również dezodorantów na bazie alkoholu. Efektem depilacji możemy się cieszyć do miesiąca czasu.

Czy depilacja cukrowa dotoczy również depilacji okolic intymnych?

Jak najbardziej. Specjalnością  ELLA  są słodkie podróże ® Do wyboru mamy:

  • Klasyczny trawnik angielski ® – lekko przystrzyżony na bokach. Dla tradycjonalistek i wielbicielek klasyki. It’s so accurate! Usuwane są włoski z pachwin do linii bielizny.
  • Trójkąt Bermudzki ® –dobrze oznaczone miejsce na mapie. Można się w nim zatracić! Usuwane są włoski z zewnętrznej strony warg sromowych, a na wzgórku łonowym pozostaje trójkąt.
  • Francuski pas zieleni ® – delikatny pasek, który jest i nie ma go jednocześnie. Elegancja i szyk. C’est magnifique! Usuwane są włoski z zewnętrznej strony warg sromowych, a na wzgórku łonowym pozostaje pasek.
  • Pusta brazylijska plaża ® – gładka delikatna powierzchnia. Nie ma tam niczego. Dosłownie niczego. To całkowita depilacja intymna, tj. również z warg sromowych oraz wzgórka łonowego.
  • Sekrety Holywood ® – idealnie gładka powierzchnia z przodu i z tyłu. Enjoy the sun! Całkowita depilacja intymna wraz z tyłem między pośladkami.
  • Nocne sekrety Holywood ® – idealna gładkość wszędzie (również z tyłu). Fantazyjny wzorek przyciąga wzrok i dodaje blasku. Shine like a star! Całkowita depilacja intymna wraz z tyłem między pośladkami a na wzgórku łonowym pozostaje wzorek: pasek, trójkąt, serce, wzór tatuażu.

 

Słodkie Panny Młode! Znacie już idealny sposób na pozbycie się zbędnego owłosienia przed Waszym ślubem. Zakosztujcie słodkiej depilacji.  Nie ma na co czekać! Zapytajcie o pastę cukrową ELLA Professional  w najbliższym gabinecie kosmetycznym, a w Szczecinie zapraszamy do ELLA Studio depilacji. Bo przecież każda z nas marzy o tym żeby być gładka i piękna w tym niepowtarzalnym dniu ( i w nocy).

 

Udostępnij

Podobne wpisy

Cukrowanie - Poznań i Szczecin
9 czerwca 2017

Depilacja cukrowa: Poznań i Szczecin

Co to jest depilacja cukrowa? Profesjonalny zabieg cukrowania czy inaczej depilacja pastą cukrową to metoda usuwania owłosienia przez wyszkolone su...