Produkt Cena Ilość Łącznie

Podsumowanie koszyka

Kwota 0.00 
Łącznie 0.00 
RAZEM: 0.00 
logo.png
wróc

28.07.2015, dodał ELLA

Depilacja intymna w ciąży oraz przed porodem

Depilacja w ciąży

Czy warto depilować się w okresie ciąży?

Na to pytanie każda przyszła mama musi odpowiedzieć sobie sama. Setki poradników rozporządzają kobietami przy nadziei, wysyłając je na co raz to nowe zabiegi, zajęcia jogi czy aqua-fitness. Troska o zdrowie i ciało w ciąży jest oczywiście kluczowa, ale warto dać przestrzeń przyszłej mamie na miejsce do decydowania o tym, co dla niej najważniejsze, bo czasem najcenniejszym może okazać się spokój oraz równowaga. Stąd zamiast odpowiadać na pytanie, czy warto się depilować w ciąży, ELLA opowie o korzyściach płynących z takiego zabiegu. Bo jedno jest pewne – dla każdej kobiety liczy się komfort oraz higiena, a wartości te tylko zyskują na znaczeniu w okresie, gdy spodziewamy się dziecka.

Co daje depilacja intymna w ciąży?

  • poczucie pewności siebie podczas badań lekarskich
  • usunięcie owłosienia bez podrażnień czy skaleczeń, które tak często zdarzają się podczas zabiegów domowych ze względu na powiększający się brzuch
  • większą higienę również w okresie połogu, co szczególnie ważne dla zdrowia świeżo upieczonej mamy

Czego dzięki niej unikniemy?

  • kontaktu z chemikaliami obecnymi w piankach czy kremach do golenia, który może być niebezpieczny ze względu na bliskość błon śluzowych
  • uczuleń i stanów zapalnych
  • dyskomfortu podczas wizyt u ginekologa czy ewentualnej konieczności wykonania golenia przez personel medyczny

Fakty i mity

Opinie na temat konieczności usuwania owłosienia z okolic intymnych w okresie przedporodowym są podzielone, zarówno wśród przyszłych mam jak i personelu medycznego. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) jest zdania, że przed porodem depilacja intymna czy golenie nie są konieczne, jednak w praktyce decyzja o wykonaniu takiego zabiegu zależy od danego szpitala. W Polsce w większości placówek goli się okolicę krocza czy podbrzusze (w przypadku cesarskiego cięcia), co ma ułatwić ewentualne założenie szwów i pielęgnację rany. Niestety standard oraz atmosfera towarzysząca wykonywaniu tego zabiegu są bardzo różne, często pozostawiając bardzo przykre wspomnienie upokorzenia u rodzącej. Czy można tego uniknąć, udając się wcześniej do salonu kosmetycznego? O ile ciąża nie jest zagrożona i przebiega prawidłowo, profesjonalny zabieg depilacji intymnej nie niesie ze sobą dodatkowego ryzyka, a więc jak najbardziej tak.

Gdy przyszła mama przyjdzie do salonu, kosmetyczka wykona test cukrowania na małym wycinku skóry, badając wrażliwość klientki na ból, gdyż w okresie ciąży może być ona zmienna. Jeśli odczucie jest akceptowalne, można wykonać cały zabieg, w trakcie fundując sobie małe przerwy na zaczerpnięcie głębszego wdechu powietrza.

Znaczenie depilacji intymnej dla okresu połogu

Ważnym powodem, dla którego warto przed porodem uporać się w sposób profesjonalny z owłosieniem jest fakt, że depilacja może być kompletna, a efekt utrzyma się stosunkowo długo. W wypadku golenia przez położną niestety nie będzie miało to miejsca, a różnicę będzie można odczuć w okresie połogu, gdy macica będzie się intensywnie oczyszczać. Utrzymanie higieny jest wtedy priorytetem, co ułatwiają wydepilowane okolice intymne.

Jak warto się przygotować?

Przede wszystkim warto zapytać swojego lekarze, czy są jakieś medyczne przeciwwskazania do depilacji intymnej w trakcie ciąży. Jeśli nie, cukrowanie wydaje się słodką odpowiedzią na kłopot z owłosieniem i to nawet dla przyszłych mam o wrażliwej skórze czy alergiczek. Podczas ciąży naczynia krwionośne są osłabione i mocno rozszerzone, więc zastosowanie gorącego wosku może skończyć się siniakami, wylewami podskórnymi lub nawet pozostawić trwale popękane naczynka, dlatego tak istotne jest, aby wybierać metodę depilacji na zimno, do której należy też usuwanie owłosienia pastą cukrową. Co dalej? Znajdź swój salon w Twojej okolicy i umów się na zabieg, a jeśli to będzie nasze studio depilacji ELLA w Szczecinie – po prostu przyjdź! Jesteśmy dla Ciebie stale w godzinach otwarcia.

Podsumowując, nie ma przeciwwskazań do wykonywania depilacji intymnej pastą cukrową w prawidłowo przebiegającej ciąży. Choć sam zabieg nie jest konieczny z medycznego punktu widzenia, warto zadbać odpowiednio wcześnie, by odbył się on w warunkach i przy standardach studia kosmetologicznego.  Z pewnością poczujemy wtedy większy komfort w tych bardzo wyjątkowych momentach życia.

Udostępnij

Podobne wpisy

Cukrowanie - Poznań i Szczecin
9 czerwca 2017

Depilacja cukrowa: Poznań i Szczecin

Co to jest depilacja cukrowa? Profesjonalny zabieg cukrowania czy inaczej depilacja pastą cukrową to metoda usuwania owłosienia przez wyszkolone su...