Produkt Cena Ilość Łącznie

Podsumowanie koszyka

Kwota 0.00 
Łącznie 0.00 
RAZEM: 0.00 
logo.png
wróc

15.06.2016, dodał ELLA

Depilacja dla nastolatki – słodki sposób na niechciane włoski

Depilacja dla nastolatki

Okres dojrzewania to burzliwy czas w życiu każdej nastolatki.  Dzień po dniu jej ciało ulega zmianom, fundując prawdziwy rollercoaster zarówno zainteresowanej, jak i jej otoczeniu. Jednym z pierwszych objawów procesu dojrzewania jest pojawienie się widocznego owłosienia na ciele, zwłaszcza na nogach czy pod pachami. Często powoduje to wśród dziewcząt poczucie dyskomfortu, np. podczas przebierania się na lekcje wf-u, podczas wizyt na basenie itp. Wiele z nich podejmuje wtedy pierwsze próby depilacji, uważając to jednak za wstydliwe, a więc często ukrywając ten fakt przed swoimi rodzicami. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ to właśnie wspólnie, np. przy wsparciu mamy, można uporać się z niechcianymi włoskami, a sam zabieg przekształcić w słodką celebrację rozwijającej się kobiecości. To naturalne, że kobiety usuwają zbędne owłosienie, wystarczy tylko wybrać taką metodę, by dojrzewająca nastolatka cieszyła się gładką, piękną skórą, a zabieg był komfortowy oraz najmniej bolesny,

Kiedy nastolatki powinny zacząć się depilować?

Najlepszy moment to ten, w którym nastolatka zaczyna odczuwać dyskomfort związany z pojawieniem się widocznego owłosienia na swoim ciele. To natura czyli uwarunkowania genetyczne oraz hormony są odpowiedzialne za to kiedy i jakie włosy będziemy mieć. Wpływ na ilość i długość owłosienia ma również  nasza karnacja – ciemniejsza karnacja oznacza bujniejsze owłosienie, natomiast jaśniejsza sprawia, że włosy są dłuższe. Wiek ok. 12-13 lat, to czas, kiedy u dziewczynek owłosienie na nogach, pod pachami czy w postaci wąsika staje się już dokuczliwe i zaczynają zastanawiać się nad metodami jego usunięcia. Choć zdarzają się też dziewczynki, które już w wieku 10 lat mają problemy z niechcianymi włoskami. Jest to sprawa bardzo indywidualna.

Jaką metodę depilacji wybrać?

Wybór metody depilacji to kluczowe zadanie, które stoi przed nastolatką rozpoczynając swoją  „przygodę” z usuwaniem owłosienia. Najpopularniejsza jest maszynka do golenia, wosk lub różnego rodzaju kremy do depilacji. Dziewczęta często podejmują decyzję bez zastanowienia, bez zasięgnięcia porady, nie myśląc o późniejszych tego konsekwencjach. Włosy po pierwszym goleniu maszynką odrastają mocniejsze, ciemniejsze,  a delikatna skóra nastolatki niejednokrotnie ulega podrażnieniom. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej metody pierwszej depilacji, a najlepszą będzie bez wątpienia depilacja cukrowa.

Czym jest depilacja cukrowa?

Depilacja cukrowa to metoda depilacji przy użyciu pasty cukrowej. Pasta cukrowa to całkowicie naturalny produkt w którego skład wchodzi woda, cukier oraz sok z cytryny. Skóra po depilacji cukrowej  jest miękka, gładka i pozostaje taka nawet przez 3-4 tygodnie. Co ważne dla nastolatki, która zaczyna się depilować, odrastające włoski z czasem stają się o wiele słabsze i jaśniejsze. Co wyróżnia depilację cukrową od innych metod? Włoski usuwane są  zgodnie z naturalnym kierunkiem ich wzrostu, czyli „z włosem”.  Dzięki temu usuwane są one w całości, nawet te najkrótsze, a sam zabieg jest mniej bolesny niż w przypadku depilacji woskiem. Depilacja cukrowa ponadto nie powoduje podrażnień oraz nadaje się dla alergików.

Gdzie można wykonać zabieg depilacji cukrowej i czy nastolatka może udać się na niego sama?

W sprawach takich jak depilacja trzeba powierzyć się specjalistom.  Zapraszamy do pierwszego w Polsce profesjonalnego studia bez umawiania ELLA Studio Depilacji Cukrowej w Szczecinie lub do partnerskich salonów kosmetycznych ELLA w całej Polsce, które w swojej ofercie mają tego rodzaju zabieg. Warto w tym miejscu podkreślić, że nastolatka może przyjść na depilację cukrową z rodzicem. Może ją również wykonać przychodząc sama, lecz za jego pisemną zgodą.

Depilacja dla nastolatki: jak dbać o skórę po zabiegu?

Skóra po depilacji pozostaje przez dobę bardziej wrażliwa. Dopóki lekkie zaczerwienienia nie znikną, nie powinna wystawiać jej na działanie promieni słonecznych, korzystać z solarium czy sauny oraz pływać  w chlorowanej lub słonej wodzie. Nie należy też wykonywać ćwiczeń fizycznych bezpośrednio po depilacji. Pielęgnację środkami, które zawierają chemiczne komponenty należy rozpocząć dopiero w 24 godziny po zabiegu. Zaraz po cukrowaniu nie można stosować również dezodorantów na bazie alkoholu. ELLA poleca żel łagodzący po depilacji z miętą do użytku domowego, który pomoże zadbać o skórę nastolatki po zabiegu.

 

Wśród niektórych rodziców depilacja nastolatek budzi spore kontrowersje. Drodzy Rodzice! Jeśli nastolatka źle czuje się ze swoim owłosieniem razem rozwiążcie ten problem. Depilacja może poprawić jej samoocenę i komfort, dodać pewności siebie. Słodkie Nastolatki! Jeśli zaczynacie swoją „przygodę” z depilacją, to nie ma lepszej metody niż  depilacja cukrowa.

Udostępnij

Podobne wpisy

Cukrowanie - Poznań i Szczecin
9 czerwca 2017

Depilacja cukrowa: Poznań i Szczecin

Co to jest depilacja cukrowa? Profesjonalny zabieg cukrowania czy inaczej depilacja pastą cukrową to metoda usuwania owłosienia przez wyszkolone su...