Produkt Cena Ilość Łącznie

Podsumowanie koszyka

Kwota 0.00 
Łącznie 0.00 
RAZEM: 0.00 
logo.png
wróc

11.11.2015, dodał ELLA

Depilacja dla mężczyzn

Depilacja również dla mężczyzn

Czy mężczyźni się depilują?

Usuwanie owłosienia już dawno przestało dotyczyć jedynie kobiet i to przewrotnie za sprawą płci pięknej, której słabość wobec gładkiego ciała podchwyciła branża kosmetyczno-modowa. Większość mężczyzn depiluje się właśnie dla swoich partnerek ze względu na walory higieniczne, estetyczne oraz erotyczne. Warto jednak zauważyć, że prócz oczywistego zysku higienicznego – brak włosów pozwala na utrzymanie czystości i zahamowanie rozwoju bakterii rozkładających pot i tym samym powodujących nieprzyjemny zapach – kwestie estetyczno-erotyczne będą zależały od gustów danej osoby lub pary i warto się o nie dopytać, hołdując zasadzie: de gustibus non disputandum est. Wielu mężczyzn decyduje się na usunięcie owłosienia również ze względów zawodowych (praca modela) lub ze względu na wygodę podczas uprawiania sportu czy rekreacji (pływanie, wizyta w saunie). Choć powody są różne, jedno jest pewne: męska depilacja przestała być egzotyką, należąc obecnie do kanonu zabiegów pielęgnacyjnych dla mężczyzn.

Profesjonalna depilacja ciała dla mężczyzn? Naturalnie!

W ankietach mężczyźni deklarują, iż usuwają owłosienie na ciele głównie za pomocą jednorazowej maszynki lub maszynki elektrycznej. Niestety deklaracje te idą w parze z narzekaniem na fakt powstawania podrażnienia oraz szybkość odrastania włosów i to dodatkowo wzmocnionych zabiegiem golenia. W odpowiedzi na tę potrzebę coraz więcej salonów kosmetycznych oferuje zabieg profesjonalnej depilacji również dla mężczyzn. Chętnie wybieraną przez panów formą depilacji jest cukrowanie, czyli usuwanie owłosienia za pomocą pasty cukrowej, preferowane ze względu na długotrwały efekt powolnego odrastania włosów, ale i ich osłabienia. Dodatkowo zabieg jest mniej bolesny niż klasyczne woskowanie, a można go wykonywać również u alergików, gdyż nie podrażnia skóry. Bez względu jednak na wybór sposobu depilacji, jeśli tylko dany salon oferuje zabiegi również dla mężczyzn, można się spodziewać, iż personel kosmetyczny nie będzie miał problemu z ich wykonywaniem, służąc radą oraz szczegółowymi informacjami, co do procedury.  Jakie zabiegi są najczęściej wybierane przez panów w studio depilacji cukrowej Ella w Szczecienie?

Depilacja dla mężczyzn: pachy

Pacha jest jednym z wrażliwszych miejsc na naszym ciele zarówno jeśli chodzi o unerwienie, jak i o skórę, którą regularne golenie maszynką lubi podrażniać. Warto więc wybrać przyjazną metodę depilacji, która poprawi kondycję naskórka. Cukrowanie pachy to szybki zabieg, którego wykonanie możliwe jest przy długości włosów od 2 mm, a którego efekt utrzymuje się nawet do czterech tygodni (przy regularnej depilacji).

Depilacja dla mężczyzn: tors oraz plecy

Depilacja torsów i pleców to najczęściej wybierny przez panów zabieg. Włosy przycina się w pierwszej fazie trymerem, by potem usunąć je wraz z cebulkami już za pomocą pasty cukrowej. Podrażnione ciało chłodzi się odpowiednimi naturalnymi kosmetykami. Zaczerwienienia ustępują po kilku godzinach, ustępując najczęściej zupełnie w przeciągu doby.

Męska depilacja intymna

Męska depilacja intymna to zabieg, którego popularność wzrasta. Może zostać wykonana w różnych zakresach, tj. od depilacji okolic intymnych wyznaczonych przez męską bieliznę aż po całkowite usunięcie owłosienia, również z pośladków. Dodaje mężczyznom pewności siebie w każdej sytuacji.

Jak widać czas, gdy usuwanie owłosienie z ciała oznaczało godzenie w męskość minął. Współczesny mężczyzna decyduje, co dostarcza mu najwięcej komfortu oraz przekłada się na poczucie atrakcyjności. Salony kosmetyczne podążają za tę potrzebą, tworząc oferty również dla panów. ELLA podpowiada, by pytać o cukrowanie – dla większego komfortu oraz dłuższego efektu. Na słodko nie znaczy tylko dla pań!

Udostępnij

Podobne wpisy

Cukrowanie - Poznań i Szczecin
9 czerwca 2017

Depilacja cukrowa: Poznań i Szczecin

Co to jest depilacja cukrowa? Profesjonalny zabieg cukrowania czy inaczej depilacja pastą cukrową to metoda usuwania owłosienia przez wyszkolone su...