Produkt Cena Ilość Łącznie

Podsumowanie koszyka

Kwota 0.00 
Łącznie 0.00 
RAZEM: 0.00 
logo.png
wróc

23.12.2015, dodał ELLA

Czy pastę cukrową można zrobić w domu?

Czy pastę cukrową można zrobić w domu?

Moda na kosmetyki domowej roboty

Współczesnie panuje moda na kosmetyki organiczne, o prostym składzie, które każda z nas może wykonać sama w domu. Peelingi z cukru z dodatkiem owoców czy te w 100% z kawy, kremy, pachnące olejki, ale również i pasty do depilacji. Czy faktycznie te domowe wyroby są dla nas bezpieczne i czy możemy je wykonywać w domu? ELLA zawsze powtarza, że to, co bliskie natury jest najlepsze dla ciała. Kosmetyki domowej roboty mogą się doskonale sprawdzać w codziennej pielęgnacji, jeśli tylko potrafimy je przygotować tak, by były odpowiednio trwałe, a ich zastosowanie wygodne. Dlatego receptury warto brać zawsze ze sprawdzonych źródeł oraz ściśle trzymać się podanych proporcji. Zachowując jednocześnie odpowiedni stopień ostrożności, gdyż w domowym laboratorium piękności, gdzie substancje najczęściej podgrzewa się, by później połączyć ze sobą, uważać trzeba na  możliwe oparzenia. A więc ostrożność, przepis i do dzieła!

Czy pastę cukrową można zrobić w domu?

Ale czy można w domu również przygotować pastę cukrową? W Internecie można znaleźć kilkanaście różniących się od siebie przepisów, ale pod każdym znajduje się co najmniej kilkanaście komentarzy o niepowodzeniach zastosowania ich w praktyce. Oczywiście, że pastę da się zrobić w domu – od setek lat gotowały ją w domach kobiety na Bliskim Wschodzie, przekazując z pokolenia na pokolenie nie tylko informację o jej składzie, ale i umiejętność jej przygotowania oraz samej depilacji. By pasta nadawała się do cukrowania musi mieć odpowiednią konsystencję – nie być ani za bardzo twarda, ani miękka, lekko ciągnąca się i bardzo plastyczna – tak, by mogła faktycznie obkleić nawet najkrótsze włoski i doprowadzić do ich usunięcia już za pierwszym ściągnięciem pasty.

Tradycyjna receptura, ale i sposób przygotowania

Choć w istocie do zrobienia pasty cukrowej potrzebne są tylko cytryna, woda i cukier, to sekretem są ich właściwe proporcje, kolejność łączenia składników oraz długość naprzemiennego gotowania i chłodzenia powstałej pasty. ELLA poszła jeszcze dalej i zmodyfikowała tę tradycyjną recepturę o dodanie do składu organicznej gliceryny w optymalnym stężeniu, powstającej w wyniku zmydlenia tłuszczu kokosowego. Gliceryna posiada właściwości higroskopijne i w naturalny sposób osłania skórę, skutecznie ją nawilżając oraz wygładzając. Dodatkowo poprawia ona elastyczność skóry i reguluje procesy prawidłowej odnowy naskórka. Prostota natury połączona z kosmetycznym wyrafinowaniem, by w efekcie można było skutecznie usunąć owłosienie z dowolnie wybranej partii ciała.

Technika depilacji

Tak jak liczy się procedura przygotowywania pasty, tak o efekcie niemniej decyduje sama technika depilacji, gdyż włosy mają być usunięte wraz z cebulkami, a nie urywane czy łamane. Stąd nawet pofesjonalistki branży kosmetycznej potrzebują dodatkowego szkolenia, by móc depilować skutecznie i pewnie, zmniejszając ewentualny dyskomfort klientów podczas zabiegu. ELLA oddaje swoją pastę tylko w zaufane ręce, oferując stale szkolenia dla przyszłych sugarystek, tak, by produktowi towarzyszył transfer wiedzy oraz praktycznych umiejętności związanych z zabiegiem cukrowania.

Oddaj się w dobre ręce

W związku z powyższym, o ile warto wykonać od czasu do czasu peeling czy krem w domu, o tyle depilacji cukrowej zdecydowanie lepiej poddać się w profesjonalnym salonie, gdzie pasta o odpowiedniej konsystencji i temperaturze zostanie użyta przez ekspertkę. Pozostaniemy tak samo blisko natury, unikając jednocześnie ryzyka wielokrotnych niepowodzeń przy gotowaniu pasty oraz groźby ewentualnych poparzeń w trakcie jej przygotowania czy też samej depilacji.

Udostępnij

Podobne wpisy

Cukrowanie - Poznań i Szczecin
9 czerwca 2017

Depilacja cukrowa: Poznań i Szczecin

Co to jest depilacja cukrowa? Profesjonalny zabieg cukrowania czy inaczej depilacja pastą cukrową to metoda usuwania owłosienia przez wyszkolone su...